Napište novinové články, které zanechají dojem
IMG_5062
Psát články pro svatební noviny může být jedním z nejzajímavějších úkolů, které můžete před svatbou dostat. Je to příležitost zanechat něco opravdu unikátního a osobního, co bude sloužit jako krásná památka na tento výjimečný den. Ať už jste blízký přítel, člen rodiny nebo dokonce jeden z budoucích novomanželů, máte příležitost napsat něco, co osloví a zaujme každého čtenáře.

První krok k úspěchu?
Přemýšlejte o tom, co dělá dobrý příběh. Každý miluje dobře vyprávěný příběh – ať už je to směšná anekdota z prvního rande nevěsty a ženicha, nebo dojemný příběh o tom, jak se jejich cesty poprvé protnuly. Tyto osobní momenty dodají vašemu psaní hloubku a teplo.

Pište ve třetí osobě, nepište o sobě, ale jako vypravěč, takto novinový článek působí mnohem profesionálněji. Je klíčové zachovat jistý odstup, ale zároveň přiblížit čtenáře k dění. Místo toho, abyste psali: „Jsem přesvědčen, že to byl osud,“ zkuste: „Je těžké nevěřit na osud, když slyšíte příběh jejich setkání.“ Tento způsob vyprávění příběhu umožňuje čtenářům vytvořit si vlastní obraz a zároveň dodržet respekt k osobním zážitkům popisovaných osob.

Nezapomeňte proložit svůj text citovaným textem. Citace přidávají vašemu psaní autentičnost a hloubku. Když například popisujete, jak se nevěsta a ženich poprvé setkali, nechte je vyprávět tuto část příběhu vlastními slovy. Citace mohou být rovněž skvělým způsobem, jak zahrnout další hlasy do vašeho článku – například svědka, družičky nebo rodiče. Například v žádosti o ruku: „Bylo hnusně, vůbec jsem to nečekala, ale o to dojemnější to bylo,“ popisuje Anna den, kdy ji Jakub požádal o ruku.

Aby byly vaše články čtivé, je důležité dodržovat základní typografické pravidla. Oddělujte odstavce, používejte mezeru po čárkách a tečkách a držte se jednoduchého, ale elegantního fontu, který se snadno čte. Dbejte na správnou gramatiku, především na interpunkci. Určitě vypadá velmi neprofesionálně, když text vypadá jako by ho někdo nacvakal jako zprávu na mobilu. Přestože se může zdát, že tyto detaily nejsou příliš důležité, v konečném důsledku mohou mít velký vliv na celkovou čtivost a estetiku vašich svatebních novin.

Na závěr, nezapomeňte, že psaní pro svatební noviny je o příbězích, emocích a sdílení. Přístup k psaní s otevřeným srdcem a smyslem pro sdílení a oslavu může proměnit vaše články v něco, co nejen zanechá dojem, ale stane se také milovanou vzpomínkou na tento jedinečný den. Buďte přátelští, osobní a nebojte se ukázat, jak velké je srdce vašeho psaní.

Další
články

Kontakt

Tak jdeme na to?

Napište nám! Každá otázka je správná (i ta nejabsurdnější), proto neváhejte se ozvat. Pomůžeme, poradíme, rádi odpovíme.

 

info@novinissimo.cz

777 038 844

Kontakt

Tak jdeme na to?

Napište nám! Každá otázka je správná (i ta nejabsurdnější), proto neváhejte se ozvat. Pomůžeme, poradíme, rádi odpovíme.

info@novinissimo.cz

777 038 844

Novinissimo © 2020